Teknoloji

Windows 11 SE Tanıtıldı! Öğrencilere Özel İşletim Sistemi!

Microsoft düzenlemiş olduğu çevrimiçi eğitim etkinliğinde öğrenciler ile okullar için tasarlanmış yeni bir Windows 11 sürümü paylaştı. Windows 11 SE, eğitim kurumlarına yönelik uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarda önceden yüklenmiş olarak gelecek. İşletim sistemi Goggle`ın Chrome OS çözümü ile rekabet içerisinde bulunacak.

Windows 11 SE, belgeleri varsayılan olarak OneDrive`a yedekleme özelliğine sahip. İşletim sistemi yeni renkli Bloom duvar kağıtlarıyla sunulacak. Buna ek olarak da Teams, OneNote, Officie, Minecraft for Education ve Flipgrid uygulamaları önceden yüklenmiş olarak gelecek. Böylelikle BT yöneticilerinin bunları ayrı olarak yüklemesine gerek duyulmayacak.

Windows 11 SE başta belirttiğimiz gibi sadece eğitim kanallarından satın alınabilen düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlarda sunuma çıkacak. Önümüzdeki aylarda Asus, Acer, Dynabook, HP, JK-IP, Fujitsu ve Positivo gibi ürecilerin bu işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürecekler. Microsoft sene sonuna kadar bir çok sayıda Windows 11 SE`li dizüstü bilgisayarın satışa sunulmasını beklemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu