Ekonomi

Sigorta Prim Teşvik Süresi Uzatıldı! 31 Aralık 2021 Tarihine kadar süre verildi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk Sigorta Prim Teşvik süresiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte haber detayları.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk 51 il ve 2 ilçede uyguladığı Sigorta Prim Teşvik süresiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Yaptığı prim teşvikinin süresini 31 Aralık 2021’e kadar uzattığını söyledi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Kararını paylaşarak ‘’51 il ve 2 ilçemizde istihdam ve üretim halini artırmak için 5510 sayılı Kanunda yer alan ‘’5 puanlık’’ indirime ek olarak sigorta primine ait olan sınırını‘’6 puanlık’’ olarak uygulanmakta olması gerekiyor. Sigorta Prim Süresi 31 Aralık 2021 tarihine kadar kaldırılmaksızın uzatılmıştır.’’ Sözlerini dile getirdi.

Yapılacak olan alt sınır üzerinden ilave puan 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81’inci maddesinde yer alan ikinci fıkraya göre, bu sistemin uygulanacak olan il ve ilçelerin 30 Mayıs 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararında değişiklik yapılarak Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazetenin ön sayfasında vatandaşlara sunuldu. Bu açıklamaya göre 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olan süre bir yıl daha uzatılarak 31 Aralık 2021 tarihine çekildi. Karara göre 51 il ve 2 ilçe için geçerli olacak Kanun yürürlüğe girdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, Twitter üzerinden bu konuyla alakalı tam olarak şöyle bir paylaşımda bulundu: ‘’51 il ve 2 ilçemizde üretim ve istihdamı artırmak için 5510 sayılı kanundaki 5 puanlık indirme ilave olarak sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden ‘’İlave 6 puan’’ olarak uygulanmakta olan sigorta prim teşvikinin süresi 31 Aralık 2021 tarihine kadar değiştirilmek olamamak adına uzatılmıştır.’’ Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu