Teknoloji

Samsung Kaydırabilir Ekran Patentini Alıyor

Gelişen teknoloji ile telefon üreticileri yeni ürünler için kolları sıvadı. Samsung katlanabilir telefonları için patentini almaya çalışıyor. Kaydırabilir ekran patentini LetsgoDigital tarafından internete sızdırıldı

Ekran Patenti Oldukça Popüler Olacak Gibi

Galaxy S21 modeli tanıtıldığında kamera bölümünün benzer olması ve modelin patenti içinde Mart 2020’de patent için başvuruda bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise yeni patent için çift katlanan akıllı telefon modelini için başvuru yaptı.

Samsung Kaydırabilir Ekran Patentini Alıyor

Cihazın ön kısmında yer alan esnek ekran yer alıyor. Bu ekran kaydırabilir ekran özelliği olacak. İçerisinde 2 adet dişli ray sistemi bulunuyor. Her iki yöne de geçiş yapan ekranda büyüme sağlanıyor. Birden fazla malzeme seçenekleri olması da artı yön niteliğinde. Metal film, Esnek ekran, deri ve kumaş seçeneklerinin bulunmasıyla birlikte farklılık elde ediyor.

Yapılan modelle birlikte kullanıcıları kendine çekecek şekilde tasarlanmış durumda. Modelin ne zaman bilgi verileceği şu anda bilinmiyor. İleriki günlerde büyük hazırlanan Samsung, müşterileri için özel tasarım oluşturacağı şimdiden belli oluyor. Buna karşılık diğer telefon üreticileri ne gibi adımlar atacak merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu