Eğitim

ÖSYM 2021 Sınav Takvimi Belirli Oluyor!

ÖSYM, 2021 yılı için yeni bir takvim yılı adaylar tarafından dört gözle beklenir durumda. Dünyada ve Türkiye’de koronavirüs probleminden dolayı bir çok sınav aksamış ve herkes tedirgin durumda. Hatta bu durumla ilgili sınav olmasını istemeyen öğrenciler de bulunuyor. Haliyle sınav takviminin bir hayli yoğun geçeceği ön görülüyor.

2021 yılında beklenen sınavlar ALES, YKS, YDS, DGS, TUS gibi sınav türleri bu sene içerisinde yapılması planlıyor. Bu durumda yapılacak sınavlar büyük titizlikle ve ülke durumuna hareket edilmesi gerekiyor.

ÖSYM 2021 Takvimi Ne Durumda?

ÖSYM 2021 takvimi için şuan bir tarih sıralaması oluşturması. 2 senede bir olan KPSS içinde herhangi bir şey oluşturulmadı. Yakın zaman içerisinde takvimler adaylar için oluşturulacak. Ülkemizde olan koronavirüse göre hareket edilen sistemde adaylar sınav tarihlerini temkinli bir şekilde bekliyor.

Öğrenciler YDS sınavı için Twitter üzerinden tepki göstermeye devam ediyor. Sınavın iptal olmasını gerektiğini savunan bir çok kesim bulunmakta ancak yapılan sınavı iptali yığılma yaşanacağı için yapılacağı ön görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu