Teknoloji

Oppo’dan Türkiye’ye Adım Başladı! Fabrikasını Kuruyor!

İddialara göre Samsung, Xiaomi ve Oppo telefon markası üreticileri Türkiye için adımlar atacağı duyulmuştu. Resmi olarak yayınlanan habere göre Oppo Türkiye’ye adımını başlattı.

Oppo Türkiye Fabrikasını Tuzla’da Kuruyor!

Çiğdem Yücesoy Subaşı’nın Dünya gazetesindeki haberine göre Oppo Türkiye Fabrikası Tuzla da yer alan eski bir üretim tesisini alarak üretime başlayacağını açıkladı. Daha önce Kocaelin de bir teknoloji firmasının yerleşeceği duyulmuştu. İstanbul ilinde olmasına rağmen Kocaeli yakın olması sebebiyle tercih edilmiş durumda.

Oppo firması iki ay önce atıl durumunda olan fabrikayı kiralamış durumda. Ancak üretime ne zaman başlayacağı konusu belirli değil. Çalışmalara hızlı bir şekilde başlayarak hareket ediyor. Üretim tesisleri için belli ortaklıklar yapması da söz konusu olmuş durumda. Samsung ve Xiaomi şu ana kadar adım atmamış olsa bile Oppo durumunu ciddi bir şekilde ilerletmek istiyor. Oppo Türkiye Genel Müdür yaptığı açıklama ise şu şekilde;

OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”açıklmasını yaptı

Oppo yaptığı hareket ile Türk kullanıcılar kendine çekecektir. Bu durumdan nasıl faydalanacağını ileriki zamanlarda göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu