Gündem

Öğretmen Adaylarına Müjde! 20 Bin Atama Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katıldığı kongrede yaptığı açıklamada 20 bin Öğretmenin atanacağı müjdesini verdi. Peki atamalar ne zaman olacak? Haber ile ilgili tüm detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılış törenine katıldı. Törende öğretmenleri ilgilendiren sevindirici haberleri de halkına sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Önümüzdeki aylarda 20 bin kadar öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz, yapılacak olan atama şimdiden Öğretim camiamıza, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.’’ Sözlerinde bulundu.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu açılış töreninde konuşma yapan Erdoğan, korona virüs ve eğitim ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan kısaca şu sözlerde halkına mesajlar iletti: ‘’Okullarımızın, mekteplerimizin açılış töreniyle herkese sunulmasını anlamlı buluyorum. Tek bir açılış töreniyle 326 Eğitim-Öğretim merkezini bütün Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz. Ülkemizi dört temel yapı üzerine yükselteceğiz. Bunlar; Sağlık, Eğitim, Emniyet ve Adalet. Bu alanlarda ve diğer alanların hepsinde milletimize verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Ülkemize hizmet vermemizin en başından beri her zaman büyük payları Millî Eğitim Bakanlığına ayırdık. Bu pay 2021 senesinde 150 milyar liraya kadar çıktı. 18 sene öncesinde eğitim kurumlarının toplam sayısı 51.000 idi. Şu anda ise bu sayı 90.000 kadar çıktı. 2002 yılından bugüne kadar 700 bin öğretmen ataması gerçekleştirerek eğitime verdiğimiz önemi her zaman gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Öğretmen adaylarımıza bu sene 20 bin kadar daha alım yapacağız.’’ Sözlerini söyledi.

Korona Virüsün yayılması ile beraber eğitim yüz yüze yapılırken birden İnternet üzerinden yayınlanma halini aldı. 2020 Şubat ayından beri devam eden Online eğitim 1 Mart tarihinde yüz yüze olarak kademe kademe açılacak. Aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte bugüne kadar 8 milyona yakın insan Çin’den ve Almanya’dan gelen aşıları sırasıyla vuruldu. Birinci dozu vurulan vatandaşlar diğer ay aynı güne randevu alarak tekrardan ikinci dozu da vurulması gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklamada, 2022 yılının başında bu virüsün tamamen ortadan kalkacağı tahminlerini yayınladı. Sadece bütün vatandaşların rehavete ve paniğe kapılmayarak normal bir biçimde hayatlarını sürdürmeleri gerekiyor ama sağlık ve kendimizi koruma konusuna oldukça dikkat etmemiz gerektiğini unutmayalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu