Teknoloji

İphone 14 Pro`nun Görüntüsü Açığa Çıktı!

Önümüze en son İphone 5 serisinde çıkmış olan yuvarlak ses tuşları, İphone 14 ile birlikte tekrar gelecek. Geçtiğimiz haftalarda TSMC`nin yaşamış oldu çip sorunu nedeni ile Apple`ın üretiminde aksama olmuştu. Şirketin Apple için A16 Bionic işlemci konusunda çalışmalara başlamış olduğu ve bu yüzden bazı sorunlar ile karşılaşmış olduğu bilinmekte.

Eylül 2022`de tanıtılması beklenmekte olan İphone 14 ailesi içinse şimdiden net bir şey söylemek imkansız. Apple`ın kamera donanım mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Graham Towsend, Eylül ayında bir röportajda: “Planlamanın yaklaşık üç yıl öncesinden başlaması gerekiyor, çünkü o zaman yaşanan sorunları daha iyi bir şekilde düzeltebiliyoruz. Yani Apple’ın 3 yıl sonraki modelinde hangi özelliklerin yer alacağı biliniyor.” sözlerini paylaştı.

Ortaya çıkmış tasarım, Apple`ın İphone 14 ailesinde de Lightning girişine yer verecek olduğunu gözler önüne serdi. Görünüşe bakılırsa Apple, Avrupa Komisyonu tarafından alınmış karara uymamak için direnmeye devam etmekte. 2024 yılına kadar Apple da dahil olmak üzere birçok markanın cihazlarında Type-C girişine yer vermesi beklenmekte. Bazı analistler, şirketin 2024 senesinde tanıtacak olduğu modellerde Type-C teknolojisine yer verecek olduğu tahmin edilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu