Teknoloji

GeForce Now Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkiye sunucularına gelmesiyle beraber GeForce Now oyuncuların gözdesi olmayı başardı. Haberle ilgili tüm detaylar!

Nvidia tarafından oluşturulan sistem Turkcell’in oyun platformu GAMEPLUS ile desteklenmektedir. Verdiği hizmet ise şöyledir, herhangi yüksek veya az donanım isteyen bütün oyunları ücretsiz bir şekilde 65 FPS yukarısında ve 1080P şeklinde oynanabilecektir. Türkiye sunucularına yeni gelen servisin fiyat olarak haftalık 10 TL gibi bir ücretlendirmesi olacağı söylenmektedir. Üyelik satın alan ve ücretsiz olarak kullanan kullanıcılara üçer adet paket sunulacağı söylentiler arasında. Bu paketlerde ücretsiz olanın oyun oynama sınırı olacağı, ücretli olanın haftalık ve aylık olarak iki pakete ayrılacağı belirtilmiştir.

GeForce Now sayesinde donanımımız olmasa bile oyunlardan sınırsız faydalanabileceğiz. Peki ek olarak Nvidia ne istiyor? Bu hizmetlerin tümünden yararlanabilmeniz için belirli bir seviyede internetiniz olması gerekmektedir. Verdiği bilgilere göre 60 FPS’te 720P oyun oynayabilmek için 15Mbps ve 60 FPS seviyesinde 1080P oynamak için 25Mbps internet seviyeniz olduktan sonra sınırsız biçimde oyunların hepsini oynayabilmektesiniz. Ek olarak bu oynayacağınız oyunlarda bulut tabanlı desteğinin de olması gerekmektedir. Nvidia’nın Türkiye’ye taşıdığı sunucular ile efsane bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Ufak sorunlar yaşayacağınız tek oyun türü FPS’tir. Çünkü oyun içerisinde yaşayacağınız gecikmeler ile donma sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sorun ileride yayınlanacak olan 5G teknolojisi ile çözülebileceğini umuyoruz.

Uygulama sadece bilgisayarlar için değil Android, İOS ve Windows Phone üzerinden indirip kullanmak isteyen herkese ücretsiz indirme izni de verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu