Sağlık

Eskişehir de Vaka Sayısı 5 Kat Düşüşe Geçti

Sokağa çıkma yasaklarından sonra etkisini Eskişehir de yoğun bir şekilde görülmeye başladı. Bir çok kentte risk haritası artık yeşile dönmeye başladı. Vaka sayılarında 5 kat düşüş olmasını kişileri sevindirdi. Günlük vaka sayısı Eskişehir de 500 olarak görülüyordu. Şuan da vaka sayısı 100 olarak geliyor.

Önlemler Etkisini Önemli Bir Şekilde Gösteriyor

Koronavirüs etkileri önlemlerden önce büyük şekilde risk haritasında da göstermeye başlamıştı. Günlük vaka sayısı Eskişehir de 500 üzerinde oluyordu. Risk haritasında kıpkırmızı olan yer alanları sokağa çıkma yasağı olmasıyla birlikte etkisini göstermeye başladı.

Hafta sonu yasakları ve gün içerisinde olan yasaklar sayesinde günlük vaka sayısı 100’e düştü. Risk haritasında yeşilli alanlar görülmeye başladı. Tam koronavirüs etkisi sırasında 6 bin kişi kişi evinde tedavi görüyordu. Bu durum değişerek şuan 1091’e kadar gerileme gösterdi. Ayrıca hastanede yatan kişi sayısı da azalma gösterdi. Hasta sayısı 750 kişiden 264’e kadar düşüş gösterdi.  Polis ekipleri şehirde kontrollerini sürdürüyor. Yoğun çalışma üzerinde olan şehir bu durumu daha az çekmek için gerekli tedbirler alınarak yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu