İnternet

Daha Hızlı Cihaz Ve İnternet Talebi Artış Gösterdi

Korona virüs tüm dünyada etkili olduğundan kişilerin alışkanlıkları değişmeye başladı. Vakit geçirmek isteyen kişiler elektronik cihazlara yöneldi. Ancak bazı cihazların çağın yeni uygulamalarına geri kaldığından dolayı cihazların değiştirmek isteyen kişide çok olmaya başladı. Ayrıca kullanılan cihazlarda sürekli internet kullanımı ve evdeki kişi sayısının fazla olmasından dolayı internet hız talebi de daha çok olmaya başladı.

En Vakit Geçirme Videolardan

Türkiye de sokağa çıkma yasağı çıkma durumlar kişiler en çok vakit geçirdiği alan video oldu. Youtube ve Netflix gibi alanlarda içerikleri izleyenler gününü en çok harcadığı yer oldu. İnternet hızı ve cihaz taleplerinin artış taleplerinden birkaç neden oldu. Ayrıca kişiler oyun oynamaya da bu yönden vakit harcama sebepleri oldu.

Sesli Görüntü Ve Görüntülü Görüşmeler Yerini Aldı

Pandemi boyunca kişiler sesli görüşme yerine görüntülü konuşma yöntemlerine gittiler. Whatsapp üzerinden konuşma sayısı oldukça artı. İnternet kullanımı daha da artmış oldu. Görüntülü konuşma programlarının yüzde olarak 300 olarak artış gözlemlendi.  Bu durumun daha da yükseleceği ve cihazlara yönelik yönelimler daha da artacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu