Ekonomi

Bitcoin Yeniden Rekor mu Kırıyor? Daha da Artacak mı?

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Tesla’nın bütçesine göre Bitcoin almasıyla herkesi şaşkına çevirdi. Yetkili kişiler bile neler olduğunu anlayamadı. Bununla alakalı Amerika Birleşik Devletleri’nde olan Galaxy Digital finansal şirket CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin hakkında gerekli açıklamalarda bulundu.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Tesla’nın bütçesine göre Bitcoin almasıyla herkesi şaşkına çevirdi. Yetkili kişiler bile neler olduğunu anlayamadı. Bununla alakalı Amerika Birleşik Devletleri’nde olan Galaxy Digital finansal şirket CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin hakkında gerekli açıklamalarda bulundu. Novogratz, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımından sonra kendisinin şaşırdığını ve güldüğünü dile getirdi. Şu ifadeleri de söyledi ‘’Amerika’da yer alan bütün şirketler birbirlerinden aynı şeyi görerek taklit ediyorlar. Hazine Fonlarına Kripto para ekleyen ve Bitcoin ile yoluna devam etmek isteyen şirket sayısı Tesladan sonra daha da artacak. Şirketlerin hepsi kendi fonlarına Bitcoin eklerken Miami’de Kripto paralarla uğraşmak istiyor. Elon Musk, çok zeki bir insan yeni neslin ilgi alanına doğru ilerliyor ve Z kuşağına her geçen gün daha çok yatırım yapıyor. Elon Musk bir dahi.’’ sözlerini söyledi.

Elon Musk, Tesla için aldığı hisseden sonra Bitcoin tamı tamına %24 yükselerek yaklaşık 50.000 doları buldu ve rekor kırdı. Daha fazla yatırım yapacağını söyleyen Elon Musk, finansal ve ekonomi alanında uzman olan kişiler tarafından yaptığı hareket oldukça beğenildi ve tebrik edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu