Teknoloji

Apple`dan Beklenmedik Hareket! Apple Cihazları Artık Daha Kolay Tamir Edilebilecek

Apple geçmiş olduğumuz Eylül aynında yeni nesil İphone 13 ailesini tanıtmıştı. Özellikle de performansı ve kamera yetenekleri ile dikkatleri bir hayli üzerine çekmiş olan telefon, çıkar çıkmaz kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Fakat zaman içerisinde telefonu kırılmış ve tamir ettirmiş kişiler önemli bir sorunla karşılaştı.

Telefonlarında ekran değişimi yapmak isteyen kullanıcılar Face ID sensörünün çalışmadığını fark ettiler. Olayın büyümesi sonucunda açıklama yapmış olan şirket, bunun bir hata olmadığını ve yasa dışı durumların önüne geçmek için kasıtlı yapılmış olduğunu söyledi. Fakat ABD`li teknoloji devi, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine geri adımda bulundu.

Konu ile ilgili ise açıklamada bulunan şirket, kullanıcıların sorunlarını dinlediklerini ve sorunu çözecek bir güncelleme üzerinde çalışmış olduğunu paylaştı. Böylelik ile Apple, ekran tamiri problemini ortadan kaldırarak, müşterilerin cihazlarında istedikleri gibi değişiklik yapmalarına izin verecek.

Sorunu ilk tespit etmiş ve gündeme gelmesini sağlamış olan iFixit`ten Kevin Purdy, gelişmeler hakkında; Elektronik tamiri için oldukça önemli bir başarı. Fakat savaş henüz bitmedi. Bir çok marka hala cihazlarının başkaları tarafından tamir edilmesinin önüne geçmeye çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu