Eğitim

Açık Öğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak? AÖL Sınavı Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl Korona Virüs nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Sınavlarının tarihi belirli oldu. Peki Sınav ne zaman yapılacak? Sınav Online mı?

2020 senesinde Korona virüs tedbirleri ile gerçekleşen sınavdan sonra 2021 yılında yapılacak olan Açık Öğretim Sınavları ile ilgili Millî Eğitim Bakanlığı açıklamalarda bulundu. İşte tüm bilgiler.

Millî Eğitim Bakanlığı bugün Açık Öğretim Sınavları ile alakalı açıklamalarda bulundu. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir açıklamaya göre sınava girecek bütün öğrenciler, 2021 senesinde yalnızca aynı eğitim ve öğretim yılında tek bir tane sınava girebilecekler ifadesinde bulundu. Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılacak olan 1. Dönem sınavlarına katılmak için sadece kimlik numaranız ve şifrenizi bilmeniz yeterli olacaktır. 5 ve 6 Aralık’ta yapılması planlanan sınav Korona virüsün artması nedeniyle 25 Şubat 2021 Tarihinde yapılmaya başlanacak. Öğrencilerin sabah saat 09:30 itibaren başlayacakları sınavına 1 Mart 23:59’a kadar katılım sağlayabilme hakkı verildi. Sınav tamamen online bir şekilde bilgisayar ve mobil cihazınızdan bağlanıp, sınavınızı çözebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan bildirgeye göre online olarak yapılacak olan sınav şu şekilde kurallar çerçevesinde başlanıp tamamlanacak: Sınava girecek öğrenciler, kendilerinin atamış oldukları derslerden oluşan sınavları belirli saatler içerisinde siteye girerek çözecekler. Hangi dersin sınavı ne zaman site içerisinden bilgi alabilirsiniz. Aynı dönem sınavlardan sadece bir tanesine katılabileceksiniz. Yurt içi ve yurt dışında Türkiye saatlerine göre ayarlanmıştır. Saatin başlangıcı ve son zamanı belirlidir. Öğrenciler cevap verdikleri hiçbir soruya geri dönüş yapamamaktalar. Sınava giriş yaparken kimlik numaranız ve şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. Şifresini unutan öğrenciler Açık Öğretim Sınavı Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘’Şifremi Unuttum’’ butonu ile kolay bir şekilde şifrelerini değiştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu