Ekonomi

30 Bilişim Uzmanı Aranıyor! BTK Resmi Gazetede Yayınladı

BTK resmi gazetede ilana koyulmasıyla birlikte BTK’de merkez teşkilatına bilişim uzmanı yardımcıları arandığını belirtti. Girecek kişiler için sözlü ve yazılı olarak giriş sınavı yapılacak. Daha önceden katılan öğrenciler için doldurulamayan kadrolar için yardımcılar alıunacak.

Fakültelere Göre Alımlar Başlayacak

Bilişim Uzman Yardımcıları buna göre hukuk fakültesi mezunlarından 10 kişi, en az dört yıllık lisans öğrenimi gören bölümler olan yüksek okullar da olan siyasal bilgiler, iktisat ve işletme fakültesi, iktisadi ve idari bilimler veya bölümlerinden mezun olan kişilerden 5 kişi, mühendislik alanında ise elektronik, elektronik ve haberleşme, elektrik-elektronik, telekomünikasyon fakültesi ve bölümlerinden mezun olan kişilerden 8 kişi, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden 4 kişi, endüstri mühendisliğinden mezun olan kişilerden 3 kişilik alım gerçekleşecek.

Bilişim Uzmanı Alımları Nereden Yapılıyor?

Bilişim Uzmanı Yardımcısı başvuruları için alımlar “kariyer.btk.gov.tr” başvuru formu doldurularak yapılıyor. Elektronik ortamda gerekli bilgiler yollanması gerekiyor. Adaylar imzalı ve fotoğraf sureti, diploma ve KPSS sonuç belgelerini 10-19 Şubat 2021 dönemine kadar BTK’nin Merkez Teşkilatına göndermesi gerekiyor. Adres olarak ise “Eskişehir Yolu 10. km. No: 276  Çankaya/ANKARA”  şahsen veya posta yoluyla yollanması gerekiyor.

Yazılı sınav günü resmi internetten sitesinden duyurularak hareket edilecek. Yazılı sınav ise 27 -28 Mart 2021 tarihinde Ankara da yapılacak.  Sınav yeri ve saati BTK sitesinden haber verilecek. Bu sınavdan yüksek alan öğrenciler sözlü sınava katılma hakkı olacak. Katılan adaylar arasından seçimler yapılacak. Yapılan sistem kişiler elektronik posta veya sms yoluyla bilgilendirme yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu