Sağlık

24 Şubat Korona Virüs Tablosu ve Vaka Sayıları Açıklandı!

24.02.2021 tarihinde yer alan verilere göre Sağlık Bakanlığı korona virüs tablosunu yayınladı. Türkiye Günlük korona virüsü tablosunda son 24 saat içerisinde yaklaşık 124.000 kadar hasta Virüs testi yaptırdı. Peki iyileşen sayısı ne kadar arttı? Virüs etkisini yitiriyor mu?

Bugün yayınlanan verilere göre Sağlık Bakanlığı korona virüs tablosunu 24 Şubat içinde yayınladı. Türkiye Günlük korona virüsü tablosunda son 24 saat içerisinde yaklaşık 124.000 kadar hasta Virüs testi yaptırdı. Test yaptıran hastaların 9.560 kadarının virüsü pozitif çıkarken 72 vatandaşta hayatını kaybetti ve vefat sayısında geçmiş günlere göre düşüş yaşandığı belirtildi. Hasta sayısı düne göre 27 yükselirken ağır hasta sayısı 1200’e kadar çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden 24 Şubat korona virüsü tablosu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’Normalleşme adımlarını kat etmekte titizlikle ilerliyoruz. Yerinde karar projemiz ile bu dönemi atlatarak kademeli bir şekilde normalleşeceğiz. 1 Mart tarihi itibariyle süreç belirlenen kriterler çevresinde dört kademe halinde illerimizdeki kısıtlamaları yavaş yavaş kaldıracağız. Valilerimizin Başkanlığında yer alan İl Hıfzıssıhha kurumlarımızla normalleşmeye başlayacağız.’’ Sözlerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu